29V 0.621A 18W Power Supply Class 2 Transformer TS-18WL29V Fit for LED String Light Holiday Lighting Christmas X-Mas Tree, 1/2in 12mm Right Positive Adapter, Raintight IP44 Plug Connector, 2Pcs
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
03
quantity
Product details
Category
  • Product Specifications: Right positive transformer input is 110-120V AC, 60Hz, and the output is 29V DC, 0.621A, 18W. It provides stable current, preventing flickering or damage caused by current fluctuations
  • Widely Applicable: Adapter uses a 1/2-inch (12mm) universal connector and can be widely used with Christmas tree light strings, outdoor garden lights, fairy lights, holiday lights, inflatable decorations, eaves lights, fence light strips, and more
Model TS-18WL29V
Brand Name Qnbes
Part Number TS-18WL29V Right Positive Adapter 2Pcs
Manufacturer YouVbeen
Power Source Corded Electric
Current Rating 0.62 Amps
Minimum Frequency 60 Hz